Pápa és Vidéke HE közgyűlése

tevelitoJanuár 17-én tartotta a Pápa és Vidéke Horgász Egyesület a 2010 évi közgyűlését. A 399 fős tagságból 132 fő jelent meg, kevesebb mint az alapszabály szerinti határozat képességhez előírt 50 % + 1 fő. Így a közgyűlés másodszori összehívása vált szükségessé. A nyolc napirendes tanácskozáson először Nagy Ernő elnök tartotta meg az egyesület 2009. évben végzett munkáról szóló beszámolóját.

Az HE három vízterületet kezel, a legnagyobb a Nagyteveli víztározó. A második a Borsosgyőri horgász tó és a harmadik a Rába egy szakasza. Az egyesületnek 329 felnőtt, 15 ifi és 55 gyermek horgász tagja van, egy horgászra kb. 100 m2 vízterület jut.
A tagságot leginkább a haltelepítések mértéke foglalkoztatja, az egyesület 2009. évben halasításra 5.511 e. Ft-ot fordított. Minden esetben keresik a legkorrektebb árat kínáló haltermelőt, ahonnan ellenőrzött minőségű és jó „árú” halat vásárolhatnak. A Nagyteveli víztározón a törpeharcsák egyedszáma erősen lecsökkent, ami a folyamatos halcsapdázással és a pisztrángsügér betelepítésével volt elérhető.
Sikerült elindítani az egyesület honlapját ahonnan a tagok és az érdeklődők folyamatosan tájékozódhatnak az egyesület életéről, haltelepítések időpontjáról és az egyes vízterületeken érvényes horgászszabályokról.
A horgászok körében nagy elismerést váltott ki az I. Bakony Kupa horgász és halászléfőző verseny, melyen 92 horgász és 11 halászléfőző csapat versenyzett. Többek között Szlovákiából és a Balaton parti egyesületektől is voltak versenyzők. Előadó felhívta a tagság figyelmét, hogy nem csak a meghirdetett napokon lehet közösségi munkát végezni, van tennivaló a vizek partján más időpontban is.
A halőrzés és az ellenőrzés hatékony, ugyanakkor bővíteni szeretnék a társadalmi halőrök létszámát.
Az egyesület Elnöke beszámolójában ismertette az Egyesület legfontosabb 2010. évi célkitűzéseket:
– Erősíteni kell a napijegyes horgászati lehetőségeket.
– Tovább kell folytatni a pisztráng sügér telepítést.
– 2010. évben is megrendezésre kerül a II. Bakony Kupa .
– A nagyteveli tónál esőbeálló építését, sátorozásra alkalmas terület kialakítását,
gépkocsi parkoló kijelölését tervezik.
– Szükséges egy nagy teljesítményű fűnyíró gép beszerzése a terület igényes karbantartására.

A gazdasági munkáról szóló beszámolót az időközben elhunyt gazdasági vezető helyett Darvas Zoltán HE titkár tartotta. Az egyesület 2009 évben 10.200 e. Ft-ból gazdálkodott. Bevétele a tagdíjakból, a napi jegyekből, valamint a pályázaton nyert halasításra fordítható pénzösszegek alapján meghaladta a 10. millió Ft-ot. Kiadások: működési költség, halasításra fordított pénzösszegek, beruházás (Borsosgyőr esőbeálló,kerítés) meghaladta a 9 millió Ft-ot. Az egyesület közel 700.000 Ft megtakarítással rendelkezik.
Az egy főre jutó fogási átlag ( a leadott fogási naplók alapján) 29,8 kg, ami azt jelenti, hogy a betelepített halmennyiség 61%-a visszafogásra került. Ismertetésre került az egyesület pénzügyi mérlege is.

A Felügyelő Bizottság elnökének beszámolója szerint az egyesület a törvényes keretek között működik, pénzgazdálkodása szabályszerű, a halasítások a halászati üzemtervnek megfelelően történtek.

A Fegyelmi Bizottság elnöke beszámolt arról, hogy jogosulatlan horgászatért, méretkorátozás alá eső hal megtartásáért 4 esetben 5 fő ellen kellett eljárniuk, büntetésük különböző idejű eltiltás lett.

A hozzászólások között vita alakult ki a halasítás kérdésében. Volt, aki javasolta, hogy pályáztassák a hal beszállítókat, hátha jobb árat tudnának elérni a telepítéskor. Más vélemény szerint nem kell pályáztatni, ki tudja, milyen minőségű halat szállítanának „nem mindig az olcsó hal a jó hal” és a vezetőség lelkiismeretesen és jól végzi a munkáját. Ugyancsak a vitában hangzott el, hogy az ellenőrök nagyobb támogatást kérnek a tagoktól „a közös vízre közösen kell vigyázni” jelentették ki.
A beszámolókat a jelenlévők egyhangúan elfogadták.

A „vegyes ügyek” napirendi ponton belül 18 kérdésben született határozat. Ezek közül a legfontosabbak:
– A ponty méret és darabszám korlátozása. 2010. évben is csak 35 cm feletti hal tartható meg, valamint a legnagyobb elvihető ponty 55 cm-es lehet. Naponta 2 db ez évben összesen 30 db ponty fogható.
– Haltelepítés a kifogott mennyiség és a vízterület arányában történjen.
– A harcsa méretkorlátozását az Országos Horgászrendben előírtakhoz kell igazítani.
– Az időközben elhunyt, lemondott, illetve megüresedett tisztségviselői helyekre a közgyűlés új személyeket választott, az alábbiak szerint:
Elnökhelyettes:                     Darvas Zoltán
Titkár:                                    Farkas Zoltán
Gazdasági vezető:              Sándor Hilda

Felügyelő bizottsági tag:     Pus Tibor

Határozat született a 2010. évi horgászjegy árakról, valamint a tagsági díjváltozásról.Ezek a díjak az egyesület internetes honlapján kerülnek közzétételre.

Az újonnan választott gazdasági vezető ismertette az Egyesület 2010. évi pénzügyi és gazdasági tervét, amelyben a takarékosság volt a fő szempont, szem előtt tartva a haltelepítések fontosságát.

Hideghéthy Csaba
BBHSZ balatoni szekció elnöke

Megosztás: