A márciusi tél több előre regisztrált horgászvezető megjelenését megaka -dályozta, de ennek ellenére tizenegy egyesületünk tisztségviselője képviselte a BBHSZ-t a parlamenti nyílt napon.
Az előadások, majd a felkért hozzászólók (Fürész György Mohosz ügyvezető el -nök, Csoma Gábor Magyar Haltermelők és Halászati Vízterülethasznosítók Szövet – sége (MAHAL) elnökhelyettes, Füstös Gábor Balatoni Halgazdálkodási Nonprofit Zrt vezérigazgató, Hegedűs Gábor Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Zrt ügyvezető, Szűcs Lajos országgyűlési képviselő, a Pest Megyei Önkormányzat elnöke) után nyílt vitára került sor.
Első „kétperces” hozzászólóként dr. Táncsics Aladár BBHSZ elnök a törvényhez kapcsolódó végrehajtási rendelet egységének fontosságát hangsúlyozta, utalt a horgász – halász viszony balatoni helyzetére („több az egyetértés mint az ellentét, ez utóbbi hátterében többnyire egyéni, szervezeti ellentétek húzódnak”) és hangsúlyozottan felhívta a jelenlévők, köztük a parlamenti képviselők figyelmét a balatoni csónakkikötők jelenlegi áldatlan helyzetére.
A kibontakozó élénk vitában a badacsonyi térség szűkös horgászati lehetőségeinek bemutatásával hívta fel a balatoni csónakkikötői nehéz helyzetére a törvényalkotók figyelmét Kovács András, a Badacsonyi Sporthorgász Egyesület elnöke.
A „három a magyar igazság” szólás alapján Szövetségünk részéről harmadjára KelemenLászló, az Örvényesi Sporthorgász Egyesület elnöke hangsúlyozta a civil egyesületek fontosságát, ki nem hagyva mondandójából a balatoni horgászati lehetőségek problémáit sem (horgászrend, radar, stb.)